حمام های آبکاری پلاتین مبتنی بر نمک P پلاتین [Pt(NH3)2(NO2)2]:

حمام های نمک "P" کاربرد قابل توجهی در تولید تیغه های توربین هواپیما پیدا کرده اند. ساختار نمک "P" برخلاف نمک "Q"  ، فاقد فسفر است و از نظر عدم تولید ناخالصی های دارای فسفر ارجح تر است. همچنین حمام های نمک "P" لایه هایی با توزیع یکنواخت را ایجاد می کنند که در پوشش دهی قطعات دقیق صنعتی مانند تیغه ی توربین ها از اهمیت بالایی برخوردار است. قدرت پرتاب محدود مزیت رقابتی دیگری را فراهم می کند، زیرا آبکاری نامطلوب در کانال های خنک کننده، که بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تیغه توربین است، به حداقل می رسد. اما با این وجود نیاز به انجام اقدامات دیگری در حین آبکاری برای جلوگیری از نفوذ ذرات رسوب به این سوراخ‌های ریز وجود دارد، به این منظور از موم‌ها، گاز آرگون و مواد متوقف کننده برای اطمینان از عدم نفوذ استفاده می‌شود.

پارامترهای عملیاتی مربوط به حمام "P" در جدول 2 نشان داده شده است. این حمام رسوبات روشن و چسبنده با تنش کم تولید می کند. افزودن منظم آب مقطر به منظور حفظ حجم حمام ضروری است و تنظیم pH با افزودن محلول سدیم هیدروکسید یا فسفریک اسید انجام می شود.

غلظت پلاتین PH دما چگالی جریان
۴-۶ گرم بر لیتر ۶.۵-۷.۵  ۸۰-۹۰ درجه سانتی گراد

بیشتر از ۲ آمپر بر دسی متر مربع


خدمات شرکت نیوساد صنعت پارت شامل تولید نمک های پلاتین، حمام های هگزا کلروپلاتینیک اسید، حمام P، حمام Q و حمام DNS پلاتین و انجام پروژه های پوشش دهی بر روی انواع زیر لایه ها در کاربردهای صنعتی از قبیل صنایع هوا فضا، خودروسازی، آندهای پلاتینایز شده و کاربردهای زینتی و پزشکی است.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن:09132278204+
تلفن:09131062981+

ایمیل: info@newsaadsanat.com