حمام های آبکاری پلاتین مبتنی بر نمک Q پلاتین [(HPO4)Pt(HN3)4]:

فرآیندهای مبتنی بر نمک "Q" یک رقیب معتبر برای کاربرد بر روی تیغه های توربین هستند و توسط برخی از سازندگان با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از الکترولیت هایی که می تواند ناخالصی‌های مضر مانند فسفر، گوگرد و کلر در رسوب پلاتین را کاهش دهد باعث بهبود فرایند پوشش دهی می شود.حذف این عناصر از فرمولاسیون می تواند عامل مهمی باشد. حمام نمک "Q" از این نظر بسیار کارآمد است زیرا حاوی گوگرد و کلر نیست، اما معمولاً حاوی مقداری فسفر در ساختار خود نمک ""Q  است.

پارامترهای عملیاتی مربوط به حمام "Q" در جدول 1 نشان داده شده است. PH با سدیم هیدروکسید تنظیم می شود که نیاز به آمونیاک را از بین می برد و افزودن منظم آب دیونیزه یا آب مقطر برای حفظ حجم حمام ضروری است. حفظ دمای بالا بسیار مهم است، زیرا راندمان جریان کاتد در دماهای کمتر از 89 درجه سانتیگراد به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

جدول1 پارامترهای عملیاتی معمولی برای حمام نمک "Q".

غلظت پلاتین PH دما چگالی جریان
۳-۷ گرم بر لیتر ۱۰.۰-۱۰.۶  ۹۰-۹۵ درجه سانتی گراد ۰.۲-۰.۷ آمپر بر دسی متر مربع


خدمات شرکت نیوساد صنعت پارت شامل تولید نمک های پلاتین، حمام های هگزا کلروپلاتینیک اسید، حمام P، حمام Q و حمام DNS پلاتین و انجام پروژه های پوشش دهی بر روی انواع زیر لایه ها در کاربردهای صنعتی از قبیل صنایع هوا فضا، خودروسازی، آندهای پلاتینایز شده و کاربردهای زینتی و پزشکی است.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن:09132278204+
تلفن:09131062981+

ایمیل: info@newsaadsanat.com