برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی طلا و جواهر در آذرماه 1402

 

رییس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد از برگزاری هشتمین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر، نقره، فیروزه، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته در نهم آذرماه ۱۴۰۲ در مشهد خبر داد.

یوسف تقی‌زادگان با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری نمایشگاه‌های طلا، جواهر و گوهرسنگ‌ها همواره آشنایی واحدهای صنفی ما با ماشین‌آلات وابسته به این صنعت است تا این واحدها بتوانند از این ماشین‌آلات شناخت پیدا کرده و برای توسعه کسب و کارشان از آن‌ها بهره ببرند.

وی در خصوص اهمیت واردات این ماشین‌آلات و دستگاه‌های مدرن تصریح کرد: در صورت آشنایی و بهره‌مندی واحدهای صنفی ما با این دستگاه‌های مدرن، قطعا به صادرات خوبی دست پیدا خواهیم کرد.

رییس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد تصریح کرد: صنعت طلا و جواهر در تجارت جهانی گردش مالی بسیار بالایی دارد، از طرفی مشهد هم از مهم‌ترین قطب‌های طراحی جواهرات است پس  باید سهم خود را از این تجارت افزایش دهیم.

تقی‌زادگان بیان کرد: این نمایشگاه در سال‌های گذشته مستمرا برگزار می‌شد، اما طی چند سال اخیر به دلیل همه‌گیری کرونا متوقف شد که به امید خدا امسال با حضور حداکثری مسئولان استان و اتحادیه‌های تمام کشور دوباره فعالیت خود را پر قدرت ادامه خواهد داد.

وی عنوان کرد: مشهد با توجه به داشتن جمعیت زیاد و ظرفیت بسیار خوب گردشگری، در حوزه طلا و جواهر زمین بکری است که صنعت طلا و جواهر می‌تواند دستاوردهای ارزی بی‌شماری را در این زمینِ بکر رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت پروژه‌های نمایشگاهی، وی با اشاره به دستاوردهای رونق صنعت طلا و جواهر در مشهد تاکید کرد: این اتفاق موجب اشتغال‌زایی و حذف بیکاری بسیاری از جوانان ما خواهد شد. ما در مشهد جوانان نخبه و پیشکسوتان متخصص زیادی داریم که امیدوارم بتوانیم از تجربه و تخصص آنان در جهت رونق این صنعت استفاده کنیم.

 هشتمین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر، نقره، فیروزه، گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته، نهم آذرماه ۱۴۰۲ در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد.